CLOSE QUARTER BATTLE
C.Q.B. ACADEMY
TAKTICKÁ SEBEOBRANA
Zápis do kurzu

Kontaktujte nás pro zápis do kurzů C.Q.B. ACADEMY. Rádi se s Vámi spojíme a zodpovíme Vaše dotazy.

Jméno
Příjmení
E-mail
Telefon
Jsem frekventant C.Q.B.
Kurz
Čas kurzu
Dnes je který den v týdnu?
(např. pondělí)
podtržené položky jsou povinné!

Souhlas se zpracováním údajů

Speciální taktiky

„Vítězství není všechno. Vítězství je to jediné!

Do kurzu speciálních taktik se můžete přihlásit až poté, co jste absolvovali kurz boje beze zbraně, kurz boje s nožem a tyčí a kurz boje proti střelné zbrani a také jste složili úspěšně všechny tři závěrečné zkoušky na konci každého kurzu.

V této části kurzu se naučíte bojovat zejména proti neozbrojené a ozbrojené skupině útočníků. Základním principem je tedy zvládnutí energie útoku, udržení vlastní stability, taktický pohyb proti skupině útočníků, převzetí iniciativy a správné vyhodnocení situace i využívání přirozených krytů nebo použití různých věcí jako zbraně. V této části kurzu se můžete naučit také boj v uzavřených prostorech (např. výtah), boj s nějakým hendikepem (např. se zraněním) nebo ochranu blízké osoby.

Celý systém je koncipován tak, aby se jím ubránili lidé i v případě, že narazí na větší a silnější soupeře. Součástí tréninku je také mentální příprava žáků na možné střetnutí a jeho stresové faktory, které u boje proti skupině útočníků jsou značné, zvláště pokud jsou ozbrojeni.

Během kurzů taktické sebeobrany probíhají semináře, které jsou zaměřeny na ta témata, kterým většinou není možné se do hloubky věnovat v běžných hodinách. Jde zejména o taktickou nadstavbu řešení krizových situací, širší pohled na danou problematiku, právní aspekty řešení krizových situací atd. Semináře jsou přístupné široké veřejnosti a předchozí navštěvování kurzů C.Q.B. Akademie není podmínkou pro účast. Cílem seminářů není opakovat již probrané techniky nebo je učit od úplného začátku, ale pomoci frekventantům akademie a veřejnosti získat co nejucelenější pohled na danou situaci.